Kancelaria Prawna GROMASZEK Kancelaria Prawna GROMASZEK
Strona główna       Zespół       Specjalizacje       Zasady współpracy       Dla Przedsiębiorców       Publikacje       Kontakt
Prawnik Koszalin
Kancelaria Prawna GROMASZEK - Dla przedsiębiorców

Nowa procedura odszkodowawcza dotycząca zdarzenia medycznego

W zeszłym roku weszła w życie nowelizacja ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.
Nowelizacja wprowadziła poważne zmiany w dotychczasowej walce ofiar błędów lekarskich o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Jedna z nich sprawiła, że poszkodowani pacjenci nie muszą już dochodzić swoich praw przed sądem.
czytaj więcej »

Pomoc poszkodowanym przez Amber Gold

Kancelaria GROMASZEK we współpracy z firmą IKARIUS WINDYKACJA, chcąc wspomóc osoby poszkodowane przez AMBER GOLD, przygotowała zbiór informacji dotyczących zgłaszania wierzytelności oraz procedur prawa upadłościowego.
Mamy nadzieję, że pomoże on Państwu w dochodzeniu należności z masy upadłości nieuczciwego parabanku Proszę pamiętać, że zgłoszenie wierzytelności może być jedyną szansą na odzyskanie pieniędzy.
czytaj więcej »

Służebność przesyłu

Służebność przesyłu - czyli ograniczone prawo rzeczowe, wprowadzone do Kodeksu Cywilnego 3 sierpnia 2008 r. Ta stosunkowo młoda instytucja ograniczonego prawa rzeczowego umożliwia uregulowanie stanu prawnego posadowionych urządzeń przesyłowych oraz daje możliwość właścicielowi nieruchomości dochodzenia wynagrodzenia za korzystanie z nieruchomości. O tym czym jest służebność przesyłu i jak ją ustanowić
czytaj więcej »

Podsumowanie roku obrotowego

Podsumowanie roku obrotowego - czyli jakie ciążą na nas obowiązki związane z zamknięciem poprzedniego roku obrotowego w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
czytaj więcej »

Odpowiedzialność członka zarządu

Stanowisko członka zarządu to nie tylko szerokie kompetencje do działania w imieniu spółki, ale także duża odpowiedzialność. Zatem kiedy członek zarządu odpowiada za długi spółki?
czytaj więcej »

Ulga za złe długi

Gdy kontrahent nie płaci faktur, istnieje możliwość odzyskania chociaż części pieniędzy. Możliwość taka pojawia się po przez skorzystanie z ulgi za złe długi.
czytaj więcej »
Wszystkie prawa zastrzeżone © Kancelaria Prawna GROMASZEK    |    tworzenie stron www: StudioVISION    |    odwiedzin: 4168