Kancelaria Prawna GROMASZEK Kancelaria Prawna - Koszalin
Strona główna       Zespół       Specjalizacje       Zasady współpracy       Dla Przedsiębiorców       Publikacje       Kontakt
Prawnik Koszalin
02-12-2010
Europejskie perspektywy walki z dyskryminacją

W dniach 11-12 kwietnia 2011 r. Magdalena Gromaszek wzięła udział w seminarium skierowanym do prawników specjalizujących się w prawie antydyskryminacyjnym. Zostało ono zorganizowane przez Academy of European Law w Trewirze we współpracy z Komisją Europejską w ramach Programu Unii Europejskiej Zatrudnienie i Solidarność Społeczna - PROGRESS (2007-2013).

Celem seminarium było przybliżenie wykładni przepisów prawa unijnego dotyczących równego traktowania m.in. w sferze zatrudnienia, jak również najnowszego orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W trakcie warsztatów uczestnicy analizowali szereg przypadków i przy wykorzystaniu rozwiązań wypracowanych w prawie niemieckim oraz prawie brytyjskim, konstruowali strategie procesowe.

Seminarium stanowiło doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i poglądów dla prawników, świadczących usługi prawne w różnych państwach członkowskich. Dzięki spojrzeniu z europejskiej perspektywy na problemy związane z dyskryminacją, uczestnicy seminarium będą mogli skuteczniej reprezentować klientów w sporach wynikających ze stosunku pracy.
Wszystkie prawa zastrzeżone © Kancelaria Prawna GROMASZEK    |    tworzenie stron www: StudioVISION    |    odwiedzin: 4164